FAIL (the browser should render some flash content, not this).

PRZYSTAŃ
Ośrodek leczenia uzależnień
Dorota i Jacek Chmielewscy

ul. Produkcyjna 120
15-680 Białystok (mapa kml)
tel. kom. (+48) 515 878 898

Dlaczego warto nas odwiedzić?

więcej


przydatne informacje

Leczenie alkoholizmu


Leczenie alkoholizmu: po początkowym odtruciu, przeprowadzana jest psychoterapia zwiększająca poczucie własnej wartości oraz ucząca metod radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

W naszym kręgu kulturowym alkohol jest nieodłączną częścią życia, towarzyszącą nam właściwie w każdej ważniejszej chwili naszego życia. Alkohol w postaci piwa, wódki czy wina towarzyszy nam na niemal każdym spotkaniu ze znajomymi, świętowaniu urodzin, imienin, grillu, nie wspominając już o hucznych, kilkudniowych weselach. Ilości wypijanego alkoholu urosły już do rangi wstydliwej (choć może nie dla wszystkich) cechy narodowej. Niestety prawdą jest, iż liczba alkoholików w naszym kraju jest ogromna i właściwie każdy z nas spotkał się w ten czy inny sposób z alkoholikiem i sytuacją nadmiernego spożywania trunków wysokoprocentowych.

Kim jest alkoholik?

W naszym społeczeństwie alkoholizm jest tak powszechnie spotykany, że narosło wokół niego bardzo wiele stereotypów oraz mylnych opinii. Wciąż pokutuje u nas przekonanie, że alkoholik jest osobą brudną, niedomytą, słaniającą się na nogach w środku dnia czy też śpiącą w rowie. Nie da się ukryć, że takie osoby w naszym społeczeństwie są i na pewno cierpią one na chorobę alkoholową. Natomiast zdajemy się nie dostrzegać alkoholików, którzy często nie są tak widoczni, nie narzucają nam się ze swoim problemem. Wielu z nich to osoby świetnie radzące sobie w sytuacjach społecznych, osiągające bardzo dobre wyniki w pracy, ludzie lubiani oraz szanowani. Nie upijają się oni codziennie, być może nie wypijają więcej niż inni, ale mimo wszystko są alkoholikami. Alkoholik jest osobą, które utraciła kontrolę nad piciem. To alkohol rządzi jego życiem i stopniowo, ale bardzo skutecznie niszczy życie osoby pijącej. Charakterystycznym dla zachowania alkoholika jest brak kontroli nad własnym zachowaniem, którym często wyrządza krzywdę zarówno sobie, jak i swoim bliskim.

Chcę się leczyć!

Leczenie alkoholizmu musi być przede wszystkim poprzedzone jasną deklaracją osoby chorej o chęci zmiany sposobu życia. Dopóki alkoholik sam nie dojrzeje do decyzji o porzuceniu swojego nałogu i odzyskaniu pełni swojego życia, terapia będzie nieskuteczna. W trakcie leczenia alkoholizmu terapeuta jest osobą jedynie pomagającą poradzić sobie z nałogiem, ale to Ty wiesz najlepiej czego chcesz i decydujesz o kształcie i jakości swojego życia. Pamiętaj również, że w pojedynkę nie wygrasz z nałogiem. Każdy alkoholik potrzebuje pomocy i dopóki z niej nie skorzysta, będzie wracał do picia i do poprzedniego, destruktywnego trybu życia.

Jak leczymy?

Profesjonalni lekarze i psychoterapeuci pracujący w naszym ośrodku leczenia uzależnień opracowali wyjątkowy system leczenia alkoholizmu. Jest to połączenie najlepszych elementów sprawdzonych metod, takich jak w Modelu Minessota, terapii poznawczo-analitycznej czy Treningu Uważności. Zostało to przygotowane specjalnie z myślą o Tobie i Twoich indywidualnych potrzebach. Nie ma na świecie dwóch takich samych osób. Zdajemy sobie z tego sprawę i właśnie dlatego leczenie alkoholizmu jest przez nas dostosowywane specjalnie do Ciebie. Gwarantujemy, że u nas nie spotkasz się z rutynowym, chłodnym, medycznym podejściem. Staramy się jak najlepiej zrozumieć Ciebie i Twoje problemy, zapewniamy wsparcie na każdym etapie walki z alkoholem i pomagamy Ci znowu cieszyć się pełnią życia.