FAIL (the browser should render some flash content, not this).

PRZYSTAŃ
Ośrodek leczenia uzależnień
Dorota i Jacek Chmielewscy

ul. Produkcyjna 120
15-680 Białystok (mapa kml)
tel. kom. (+48) 515 878 898

Dlaczego warto nas odwiedzić?

więcej


przydatne informacje

Detoks


Detoks: detoksykacja organizmu, przywrócenie organizmu do równowagi po uprzednim zatruciu narkotykowym, likwidacja skutków Zespołu Abstynencyjnego.

Wielokrotnie zdarza się, iż detoks jest jedynym środkiem pomocy osoby uzależnionej od środków odurzających. Niewątpliwie jest to bardzo istotny, ale tylko pierwszy krok w kierunku zwalczenia uzależnienia. Prawidłowe i profesjonalne przeprowadzenie detoksu zwiększa szansę na powrót do zdrowia, również psychicznego. Złagodzenie skutków Zespołu Abstynencyjnego pozwala na nabranie sił przed najważniejszą walką - walką z sobą samym.

Czym jest Zespół Abstynencyjny?

Zespół Abstynencyjny to cały szereg bardzo dokuczliwych objawów, jakie występują u osób, które zdecydowały się na odstawienie środka odurzającego po wielu latach uzależnienia. Są to objawy zarówno ze sfery psychicznej jak i fizycznej, które mogą być złagodzone dzięki profesjonalnej pomocy doświadczonych lekarzy.

  Fizyczne objawy Zespołu Abstynencyjnego to między innymi:
 • drżenie rąk,
 • tiki nerwowe,
 • przyspieszony puls,
 • mdłości,
 • bóle mięśni, głowy,
 • biegunka,
 • nadmierna potliwość.
  Wśród psychicznych objawów wyróżnić można na przykład:
 • depresję,
 • stany lękowe,
 • zaburzenia snu,
 • drażliwość,
 • obniżenie nastroju.

Detoks - i co dalej?

Detoks to początek długiej drogi do zmiany własnego życia, zmiany sposobu w jaki radzimy sobie z problemami. Złagodzenie fizycznych objawów naszego uzależnienia to mały krok, na bazie którego możemy dojść do celu, którym jest odmiana naszego życia. Uzależnienie od narkotyków czy alkoholu ma bardzo silne fizyczne skutki dla naszego organizmu. Ale to psychiczna zależność jest tą siłą, która wciąż zmusza nas do powrotu do poprzedniego trybu życia, do uzależnienia. Podejmując decyzję o rozpoczęciu dalszego leczenia musisz się przygotować na bardzo długi proces, który nie tylko pozwoli Ci rozpocząć swoje życie na nowo, ale również odmieni Twoje podejście do świata. W tym procesie otrzymasz narzędzia pozwalające Ci na radzenie sobie w przeróżnych sytuacjach życiowych w sposób realny, a nie poprzez środki odurzające. Staniesz się osobą silniejszą, samodzielną i przede wszystkim znacznie szczęśliwszą. Jeśli chcesz odmienić swoje życie, pozwól sobie pomóc.

Jak leczymy?

Nasz ośrodek oferuje detoks po zatruciu zarówno alkoholem jak i innymi środkami, takimi jak narkotyki czy leki. Proces ten może trwać od 1 do 8 dni, w zależności od potrzeb każdej osoby. Oczywiście nasza pomoc nie musi się tutaj skończyć. Pełna profesjonalna pomoc psychoterapeutyczna po okresie detoksu może już dzisiaj odmienić Twoje życie. Nasz ośrodek leczenia uzależnień przygotował specjalnie opracowane terapie, systemy dostosowane indywidualnie do Twoich potrzeb. Stworzyliśmy nasz ośrodek specjalnie dla Ciebie i to Ty decydujesz czy zechcesz skorzystać z naszej pomocy. My gwarantujemy opiekę i pomoc świetnych, doświadczonych profesjonalistów, jak również wsparcie innych osób, zmagających się z nałogiem. Serdecznie zapraszamy do miejsca, które pomoże Ci odzyskać zdrowie fizyczne, psychiczne oraz duchowe.