FAIL (the browser should render some flash content, not this).

PRZYSTAŃ
Ośrodek leczenia uzależnień
Dorota i Jacek Chmielewscy

ul. Produkcyjna 120
15-680 Białystok (mapa kml)
tel. kom. (+48) 515 878 898

Dlaczego warto nas odwiedzić?

więcej


przydatne informacje

Leczenie narkomanii


Leczenie narkomanii: początkiem leczenia jest odtrucie, potem potrzebna jest nauka skutecznych i przystosowawczych strategii radzenia sobie w trudnych warunkach zwiększająca poczucie własnej skuteczności.

Kim jest narkoman?

Wbrew pozorom narkotyki to nie tylko problem ludzi młodych, poszukujących nowych doznań i eksperymentujących z różnego typu substancjami psychoaktywnymi. Oczywiście jest to największa grupa, ale wcale nie jedyna mająca styczność z tymi środkami. Również osoby zajmujące wysokie stanowiska, działające codziennie pod ogromną presją często sięgają po narkotyki, aby się dodatkowo pobudzić, albo też aby rozluźnić po długim i męczącym dniu w pracy. Ta grupa posiada również więcej pieniędzy i jest w stanie kupić znacznie więcej i znacznie droższe narkotyki niż młodzież. Co więcej, reakcja każdego organizmu na przyjmowane substancje jest różna i zależna od indywidualnych cech każdego człowieka. U każdego z nas droga uzależnienia, a następnie wyjścia z nałogu wygląda więc inaczej.

Czy jestem uzależniony?

Wiele osób zażywających narkotyki zadaje sobie to pytanie. Często zdarza się, iż rozpoznanie uzależnienia jest bardzo trudne, ponieważ proces uzależniania się jest tak różny, jak różne są osoby biorące narkotyki. Oczywiście jest grupa osób, która korzystając z narkotyków od czasu do czasu nie ma z tego powodu problemów, oraz nie wytworzyła się jeszcze ani fizyczna, ani psychiczna zależność od środków odurzających. Niestety im częściej i dłużej zażywamy amfetaminę czy palimy marihuanę, staje się ona coraz silniejsza, a spóźniona reakcja i zwlekanie z zasięgnięciem pomocy wydłuży jedynie proces leczenia narkomanii.

Objawy uzależnienia

Jest kilka objawów pozwalających jasno określić, czy na obecnym etapie jesteśmy już uzależnieni od narkotyków. Powinieneś poszukać pomocy, kiedy:

  • musisz zażywać coraz więcej narkotyków, aby osiągnąć ten sam stan odurzenia, który osiągałeś na początku Twoich kontaktów z narkotykami,
  • czujesz ciągłą potrzebę zażywania substancji odurzających, a ich odstawienie powoduje wystąpienie całego zespołu dolegliwości psychicznych i fizycznych (np. drżenie rąk i nóg, bóle całego ciała),
  • przestałeś kontrolować zarówno ilość jak i częstotliwość przyjmowania narkotyków i mimo postanowień nie jesteś w stanie zaprzestać ich zażywania,
  • zaczynasz myśleć tylko o przyjemności płynącej z zażywania ulubionej substancji, odstawiając na bok wszystkie inne rozrywki, a także codzienne sprawy życiowe.

Pamiętaj, że leczenie narkomanii będzie trwało tym dłużej, im dłużej będziesz zwlekał z podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia. Jeśli czujesz, że chciałbyś odmienić swoje życie, skontaktuj się z nami już dziś.

Jak leczymy?

W naszym ośrodku leczenia uzależnień przeprowadzimy Cię przez każdy etap walki z uzależnieniem. Na początkowym etapie, leczenie narkomanii polega na odtruciu organizmu. Przeprowadzany detoks organizmu (jeśli jest potrzebny) pozwoli oczyścić ciało ze szkodliwych substancji. Jest to jednak dopiero pierwszy krok w kierunku odzyskania równowagi psychicznej oraz zdrowia fizycznego. Doświadczeni i profesjonalni psychoterapeuci przygotowali specjalny program, który jest dostosowywany konkretnie do Ciebie. Sprawia to, że proponowana terapia jest niezwykle skuteczna i pozwala Ci jak najszybciej powrócić do normalnego życia. Pamiętaj jednak, że to od Ciebie zależy czy chcesz się wyleczyć. My możemy Cię jedynie poprowadzić przez cały proces leczenia narkomanii, ale to Ty ostatecznie podejmujesz każdą z decyzji.