FAIL (the browser should render some flash content, not this).

PRZYSTAŃ
Ośrodek leczenia uzależnień
Dorota i Jacek Chmielewscy

ul. Produkcyjna 120
15-680 Białystok (mapa kml)
tel. kom. (+48) 515 878 898

Dlaczego warto nas odwiedzić?

więcej


przydatne informacje

Odwyk


Odwyk: placówki oferujące naukę skutecznych i przystosowawczych strategii radzenia sobie w trudnych warunkach zwiększających poczucie własnej skuteczności i koherencji; pot. leczenie uzależnień.

Wiele osób zastanawiających się nad skorzystaniem z profesjonalnej pomocy w wyjściu ze swojego uzależnienia, lub szukających najlepszych ośrodków często mówi o odwyku. Czym jednak jest odwyk i czego mogę oczekiwać, kiedy zdecyduję się na skorzystanie z pomocy ośrodków go oferujących?

Odwyk - co to takiego?

Odwyk to wielotorowa i całościowa pomoc osobom uzależnionym. Są to czynności pomagające uporać się zarówno z uzależnieniem fizycznym jak i psychicznym. Można więc powiedzieć, iż jest to połączenie detoksu oraz skutecznej i wielotygodniowej, a nawet wielomiesięcznej terapii mającej na celu zwalczenie zależności psychicznej od przyjmowanej substancji. W zależności od rodzaju uzależnienia różne powinny być również sposoby pomocy, choć u podstaw każdej kompleksowej terapii leżą dwa elementy.

Przebieg odwyku

W pierwszym, bardzo ważnym etapie łagodzone są wszystkie objawy fizycznego uzależnienia od substancji odurzających. To na tym etapie można mówić o tak zwanym Zespole Abstynencyjnym, kiedy to doświadczamy stanów lękowych, depresji, mdłości czy bólów całego ciała. Ten pierwszy etap, czyli tak zwany detoks powinien przebiegać pod nadzorem doświadczonego lekarza, który będzie w stanie dobrać odpowiednie środki pomocy do potrzeb konkretnej osoby.

W drugim etapie, znacznie dłuższym, oraz znacznie bardziej skomplikowanym i wymagającym bardzo dużego zaangażowania i wysiłku zarówno po stronie pacjenta jak i lekarza psychoterapeuty zwalczane jest uzależnienie psychiczne. Najlepsze, profesjonalne placówki oferują różnorodne sposoby pomocy swoim pacjentom. Każdy z nas jest inny, ma inny charakter i odmienne potrzeby, więc pomoc będzie skuteczna tylko wtedy, kiedy zostanie indywidualnie dopasowana do każdego z nas. Profesjonalna psychoterapia, grupy wsparcia, nowoczesne metody pomocy osobom uzależnionym powinny się nawzajem komplementować. Co więcej, zarówno lekarz jak i pacjent nigdy nie powinni zapominać o celu terapii - odzyskania pełni i radości życia.

Jak leczymy?

Zlokalizowany w pięknej okolicy ośrodek oraz ludzie, którzy wiedzą co zrobić aby Ci pomóc sprawiają, że u nas na odwyku możesz się poczuć niemal jak w domu. Otoczony przez naturę odzyskasz spokój i równowagę życiową. Z myślą o Tobie i Twoich potrzebach przygotowaliśmy nie tylko wyjątkowy i niezwykle skuteczny program pomocy, ale również warunki, które pozwolą Ci choć na chwilę zapomnieć o swoich problemach. W naszym ośrodku czas możesz spędzać na basenie, spa, wellness, grając w siatkówkę plażową czy zwiedzając przepiękną okolicę. Wyzdrowienie, porzucenie nałogu jest znacznie prostsze w otoczeniu ludzi, którzy rozumieją przez co przechodzisz, którzy wiedzą jak Ci pomóc. Wykorzystujemy elementy najbardziej skutecznych terapii, abyś miał jak najlepsze warunki do wyzdrowienia. Jeśli masz dość swojego nałogu, zachęcamy Cię do odwiedzenia właśnie nas. Dajemy Ci wszystko co potrzebne, aby przeprowadzić skuteczny odwyk. Spróbuj!